Ovaj mjesec: 1922
Petak, 20.3.2020.
Autor: Barica Banjavčić, 20. 3. 2020.

Obavijest učenicima i roditeljima je pod OPŠIRINJE.

1. RAZRED

Učenici 1. razreda nastavni sadržaj prate na HRT 3 i rješavaju zadatke prema  naputku učiteljice.

2.RAZRED

Učenici 2. razreda nastavni sadržaj prate na HRT 3 i rješavaju zadatke prema  naputku učiteljice.

3.RAZRED

Učenici 3. razreda nastavni sadržaj prate na HRT 3 i rješavaju zadatke prema  naputku učiteljice.

DOMAĆA ZADAĆA

Dovrši pjesmu o vodi.
Napiši pet svojih ideja kako štedjeti vodu u kućanstvu.
Prošeći do najbliže vode u svom zavičaju.
Napravi domaći kefir.

4.RAZRED

Učenici 4. razreda nastavni sadržaj prate na HRT 3 i rješavaju zadatke prema  naputku učiteljice.

HRVATSKI JEZIK

Kako se igra voda? - interpretacija priče

LIKOVNA KULTURA

Ploha, optičko miješanje boja, tempera

PRIRODA I DRUŠTVO

Voda (Svjetski dan voda)

Pročitati tekst u udžbeniku Moja domovina 4 i  odgovoriti na pitanja  str. 15.

NJEMAČKI JEZIK 4. razred PŠ. BELAJ

Učenici trebaju ispuniti radnu bilježnicu zadatke na stranicama 40 i 41. Pritom ponavljaju nazive za boje i odjevne predmete na njemačkom jeziku. Sve je pojašnjeno i stavljeno u grupu.

Liebe Grűsse,

Lehrerin Daria

TALIJANSKI JEZIK

Dragi učenici,

u udžbeniku na str. 43. i 44. nalaze se kratki dijalozi. Vježbajte čitanje dijaloga i pokušajte ih naglas prevesti na hrvatski. U svakom dijalogu podebljanim slovima su glagoli koji se odnose na aktivnosti u školi i završavaju na slovo O. To znači da učenik u 1. licu jednine govori što radi. Na isti način ćete napraviti i vi. Za svaki glagol u RB na str. 32. iz I zadatka napisat ćete u bilježnicu kao da vi to radite (npr. DISEGNARE, Io disegno; LEGGERE, Io leggo). Riješite u RB zadatak II na str. 32 i zadatak III na str. 33. U bilježnicu napravi okvir po želji i u njega nacrtaj aktivnosti koje ti se sviđaju i one koje ti se ne sviđaju (kao primjer imate RB str.33.

Ne zaboravi napisati Lavoro scolastico (Školski rad) i datum.

Na ovoj poveznici https://www.youtube.com/watch?v=5t85lUyCN24 naći ćete pjesmicu Kad si sretan (Se sei felice) tako da je možete vježbati pjevati.

Ciao! Maestra Anita!

PREDMETNA NASTAVA

Učenici predmetne nastave prate nastavu u svojim virtualnim učionicama na Teamsu.

5.RAZRED

GLAZBENA KULTURA

Dragi učenici, za praćenje nastave na daljinu koristiti ćemo našu virtualnu učionicu glazbene kulture na Teamsu. Svaki petak, prema rasporedu sati, priložit ću zadatke i zadaće prema planu koji prati udžbenike koje inače koristimo u nastavi. Isti će biti postavljeni i na web stranicu škole u slučaju da Teams ne radi.

Vaš današnji zadatak je pročitati sadržaje vezane uz tradicijsku glazbu Hrvatske u udžbenicima na stranicama 66 i 67 te napraviti kratke bilješke na temu u vašim kajdankama. Detaljna razrada sa pitanjima za promišljanje je opisana u novoj objavi na Teams kanalu glazbene kulture.

NJEMAČKI JEZIK

5. KLASSE

Dragi učenici, za praćenje nastave koristimo virtualnu učionicu na Teamsu. zadaci za danas: udžbenik stranica 56 Hast du ein Hobby?

Prepisati riječi ispod sličica i točno povezati brojevima sličicu i frazu na njemačkom jeziku.  Riječi prepisati u bilježnice sve je objašnjeno na Teamsu. Riješiti zadatak na sljedećoj stranici( poslušati zvučni zapis preko mozaBook-a)

Radna bilježnica stranica 45 - pročitati prvi zadatak i ponoviti dane u tjednu i doba dana. Odgovoriti u bilježnicu na pitatnja iz drugog zadatka. Liebe Grűsse, Lehrerin Daria

TALIJANSKI JEZIK 5. razred

Buongiorno ragazzi!

Zadatci se nalaze na Teamsu! Ovdje je kratki pregled onoga što trebate napraviti!

Prepisati dvije tablice u kojima se nalazi tvorba prezenta pravilnih glagola 2. konjugacije i nepravilnih glagola ANDARE i FARE!

Prepisati u bilježnicu sve rečenice iz tablice u kojoj su sličice koje opisuju radnje i glagoli istih te staviti prezent glagola 1. i 2. konjugacije na odgovarajuće mjesto u rečenici.

Riješiti zadatke iz RB na str. 41 (5.,6. i 7.), str. 42 - zadatak 3. a na str. 43 zadatak 4. te na str. 38 zadatak 5 za vježbu glagola ESSERE i AVERE.

Napisati 8 rečenica o svojim aktivnostima u školi i van škole (4 rečenice za školu i 4 za van škole). Imate puno primjera upravo u ovim zadatcima koji ovdje i u RB stoje tako da ih iskoristite. Ukoliko vam nije koja riječ poznata, ne zaboravite da imate na kraju udžbenika rječnik gdje možete pogledati značenje.

Ciao! Maestra Anita!

6.RAZRED

GLAZBENA KULTURA

Vaš današnji zadatak je ponoviti sadržaje vezane uz puhaća glazbala kojima smo posvetili posljednja dva mjeseca nastave. Napravit ćete to u obliku umne mape (mind map) tako da izdvojite najvažnije informacije o toj temi. Detaljna razrada sa dodatnim objašnjenjima je opisana u novoj objavi na Teams kanalu glazbene kulture.

7.RAZRED

8.RAZRED

NJEMAČKI JEZIK

Dragi učenici, na Teamsu je sve objašnjeno i molim vas riješiti zadatke u radnoj bilježnici na stranici 61 i 62. Pritom ponavljamo preterit pravilnih i nepravilnih glagola. Liebe Grűsse, Lehrerin Daria

TALIJANSKI JEZIK 8. razred

Buongiorno ragazzi!

Kraj svake sličice staviti + kod aktivnosti kojom možete vi osobno pridonijeti da sačuvate prirodu te napisati po jednu rečenicu kako biste to napravili!

Prepisati u bilježnicu rečenice te glagole staviti u imeprativ 2. lica jednine i množine!

Poslušati i pogledati video na temu odlaganja otpada i razvrstati otpad (nazive otpada) u odgovarajuće spremnike!

U RB, str. 57, zadatak 5 i u udžbeniku, str.54, zadatak 4, odgovoriti na pitanja!

Napraviti prezentaciju u vidu postera ili u nekom digitalnom alatu koji vam je poznat i u kojem smatrate da biste mogli napraviti natpise što se ne smije raditi u prirodi (natpisi se nalaze u udžbeniku na str.55).

Ciao e buon lavoro! Maestra Anita!