« Prosinac 2017 »

03.12.2017. 12:23
Studeni uz Dabar
Broj 97, studeni 2017.ISSN 1848-2171 U mjesecu studenom smo odradili drugo međunarodno natjecanje Dabar. Zahvaljujem svima na pozitivnim komentarima i podršci, što je za nas u udruzi Suradnici u učenju motivacija da i sljedeći godinu budemo bolji, ako ne i … Nastavi čitati →

30.11.2017. 21:12
Dabar 2017
Darija Dasović Rakijašić Međunarodno natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja održano je u tjednu od 13. do 17.11. na CARNet-ovom sustavu Loomen. Organizator natjecanja za Hrvatsku je udruga “Suradnici u učenju”, uz podršku Hrvatskog saveza informatičara, Visokog učilišta Algebra i … Nastavi čitati →

30.11.2017. 21:09
Igranje na Orffova glasbila 2. del
Mojca Kruh Uvod Izhodišče za izvajanje na Orffova glasbila v drugem delu so bile pesmi, ki sem jih izbrala iz petih zvezkov C. Orffa z naslovom Orff-Schulwerk. Otroku je potrebno že od samega začetka približati glasbo tako, da si bo … Nastavi čitati →

13.12.2017. 15:16
Webinar: SEN pupils in my class – There’s always one more question to be asked
U srijedu, 20. prosinca 2017. godine od 19 do 20 sati Hrvatsko udruženje profesora engleskog jezika u suradnji s CARNetom održat će webinar pod nazivom SEN pupils in my class – There’s always one more question to be asked.

04.12.2017. 10:31
CARNet domaćin međunarodnog partnerskog sastanka projekta CRISS
U siječnju 2017. godine Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet priključila se međunarodnom projektu CRISS (Demonstration of a scalable and cost-effective cloud-based digital learning infrastructure through the Certification of digital competences in primary and secondary schools) koji se provodi u okviru programa Europske unije Obzor 2020.

Ukupno: 292062
Ovaj mjesec: 1943
Pobjeda Uskrsloga!
Autor: Autorizirani korisnik iz druge škole , 15. 4. 2017.

Veliko je to otajstvo, neshvatljivo u potpunosti ljudskom razumu, Bog šalje svoga sina koji je istobitan sa Ocem i tako utjelovljen, rođen od Marije postaje pravi čovjek da bi nam pokazao Božju ljubav, služio nam i naposljetku, umro za nas.

Isus Krist bio je pravi Bog i pravi čovjek i imao je slobodnu volju, nije bio isprogramiran, poput robota da izvrši misiju i umre na križu. On je križ prihvatio dobrovoljno i tu se pokazuje narav njegovog djelovanja, a to je ljubav i služenje. U trenutku Isusove smrti na križu, hramska se zavjesa razderala napola. Zavjesa u hramu čuvala je od pogleda Kovčeg saveza u kojem su Židovi čuvali ploče sa zapovijedima koje je Bog dao Mojsiju. Znamo da su Židovi bili izabrani narod, a sam Kovčeg saveza smatrali su praktički Božjim prisustvom i nije mogao bilo tko doći u njegovu blizinu. U trenutku Isusove smrti kad se razderala ta zavjesa, na simbolički je način Božje prisustvo i Božja blizina bila dostupna svim ljudima koji su je htjeli prihvatiti.

Tri dana nakon smrti Isus je uskrsnuo i zadao tako posljednji udarac smrti koja više nije konačni kraj. Smrt je pobijeđena, Isus Krist nam je otvorio vrata u vječni život. Što sve to znači za mene danas? Možemo pomisliti! Možemo odbaciti pomisao o nekakvom vječnom životu i reći:  „Baš me briga što je bilo i što će biti! Ja želim uživati sad!‟ E pa prekrasno je upravo to što pobjedu Uskrsloga možemo osjetiti svaki dan. Postoje tolike brojne situacije u našim životima koje nas uništavaju i koje su prilika Kristu da nam pokaže svoju ljubav. Upravo nam uskrsli Isus Krist može pomoći da lakše opraštamo, da lakše ljubimo, da se lakše odupremo grijehu i svemu onome što nas uništava. Moći oprostiti čini nas slobodnima, moći nesebično i iskreno ljubiti čini nas radosnima i ispunjenima. Neke stvari su nemoguće izvedive samo ljudskim snagama i to je dobro jer kad postanemo svjesni da sami ne možemo i kad pozovemo Isusa Krista da nam bude naša pomoć i naš životni suputnik iskusit ćemo radost Uskrsa, radost Kristove pobjede nad našim nemoćima, našim slabostima i grijesima. Život u praštanju i ljubavi prema bližnjemu te u vjeri u Isusa Krista zaista nam od ovozemaljskog života, ma kako god težak bio, može učiniti jednu smislenu cjelinu koja može biti predokus onoga vječnoga života kojega nam je Isus Krist osigurao svojim uskrsnućem.

Svima želim sretan i blagoslovljen Uskrs i neka nam svjetlo Uskrsloga rasvijetli sve naše tame, njegova ljubav da snage za svaki novi korak te da naš život može biti jedno veliko svjedočanstvo pobjede uskrsloga Isusa Krista sada i u vječnosti.