« Veljača 2018 »

31.01.2018. 20:30
Topli siječanjski Pogled
Broj 99, siječanj 2018.ISSN 1848-2171 I još je jedna godina za nama - što smo stariji, to smo mudriji!   Naravno, i ovu godinu ćemo započeti s novim vijestima što iz školskih klupa, što iz knjižnica, što iz posjeta drugim … Nastavi čitati →

31.01.2018. 19:59
Izdelek za novoletni bazar
Anamarija Cvek Uvod Na naši šoli že več let pripravljamo novoletni bazar. Tako je bilo tudi v preteklem letu. Na stojnicah obiskovalcem ponudimo izdelke, ki so jih naredili učenci naše šole, pogostimo jih s čajem in sveže pečenimi palačinkami, za … Nastavi čitati →

31.01.2018. 19:55
TCA seminar u Rumunjskoj
Marina Mirković U razdoblju od 21. do 25. studenog 2017. godine u Bukureštu (Rumunjska) održan je TCA seminar pod nazivom "Strategic Partnerships Plus - Innovation in education” u organizaciji Agencije za mobilnost i programe EU. Prema prihvaćenim prijavama, na seminaru … Nastavi čitati →

23.02.2018. 14:08
.hr domena slavi 25 godina postojanja
CARNET je danas obilježio 25 godina otkako je Hrvatska dobila svoju nacionalnu domenu te tako postala priznata i u globalnom internetskom prostoru.

13.02.2018. 16:47
Potpredsjednik Europske komisije posjetio OŠ Izidora Kršnjavoga
Potpredsjednik Europske komisije, Andrus Ansip koji danas boravi u službenom posjetu Republici Hrvatskoj, obišao je zajedno s predsjednicom Republike Hrvatske, Kolindom Grabar-Kitarović te ravnateljem CARNET-a, Goranom Kezunovićem zagrebačku Osnovnu školu Izidora Kršnjavoga, jednu od 151 škole koja je uključena u provedbu pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

Pobjeda Uskrsloga!
Autor: Autorizirani korisnik iz druge škole , 15. 4. 2017.

Veliko je to otajstvo, neshvatljivo u potpunosti ljudskom razumu, Bog šalje svoga sina koji je istobitan sa Ocem i tako utjelovljen, rođen od Marije postaje pravi čovjek da bi nam pokazao Božju ljubav, služio nam i naposljetku, umro za nas.

Isus Krist bio je pravi Bog i pravi čovjek i imao je slobodnu volju, nije bio isprogramiran, poput robota da izvrši misiju i umre na križu. On je križ prihvatio dobrovoljno i tu se pokazuje narav njegovog djelovanja, a to je ljubav i služenje. U trenutku Isusove smrti na križu, hramska se zavjesa razderala napola. Zavjesa u hramu čuvala je od pogleda Kovčeg saveza u kojem su Židovi čuvali ploče sa zapovijedima koje je Bog dao Mojsiju. Znamo da su Židovi bili izabrani narod, a sam Kovčeg saveza smatrali su praktički Božjim prisustvom i nije mogao bilo tko doći u njegovu blizinu. U trenutku Isusove smrti kad se razderala ta zavjesa, na simbolički je način Božje prisustvo i Božja blizina bila dostupna svim ljudima koji su je htjeli prihvatiti.

Tri dana nakon smrti Isus je uskrsnuo i zadao tako posljednji udarac smrti koja više nije konačni kraj. Smrt je pobijeđena, Isus Krist nam je otvorio vrata u vječni život. Što sve to znači za mene danas? Možemo pomisliti! Možemo odbaciti pomisao o nekakvom vječnom životu i reći:  „Baš me briga što je bilo i što će biti! Ja želim uživati sad!‟ E pa prekrasno je upravo to što pobjedu Uskrsloga možemo osjetiti svaki dan. Postoje tolike brojne situacije u našim životima koje nas uništavaju i koje su prilika Kristu da nam pokaže svoju ljubav. Upravo nam uskrsli Isus Krist može pomoći da lakše opraštamo, da lakše ljubimo, da se lakše odupremo grijehu i svemu onome što nas uništava. Moći oprostiti čini nas slobodnima, moći nesebično i iskreno ljubiti čini nas radosnima i ispunjenima. Neke stvari su nemoguće izvedive samo ljudskim snagama i to je dobro jer kad postanemo svjesni da sami ne možemo i kad pozovemo Isusa Krista da nam bude naša pomoć i naš životni suputnik iskusit ćemo radost Uskrsa, radost Kristove pobjede nad našim nemoćima, našim slabostima i grijesima. Život u praštanju i ljubavi prema bližnjemu te u vjeri u Isusa Krista zaista nam od ovozemaljskog života, ma kako god težak bio, može učiniti jednu smislenu cjelinu koja može biti predokus onoga vječnoga života kojega nam je Isus Krist osigurao svojim uskrsnućem.

Svima želim sretan i blagoslovljen Uskrs i neka nam svjetlo Uskrsloga rasvijetli sve naše tame, njegova ljubav da snage za svaki novi korak te da naš život može biti jedno veliko svjedočanstvo pobjede uskrsloga Isusa Krista sada i u vječnosti.