Učenici naše škole uključeni u izvannastavne aktivnosti Učenička zadruga „Barilko“ i BrAIn na kreativan su i poučan način obilježili Međunarodni dan šuma (21. ožujka) i Svjetski dan voda (22. ožujka). Ovi se važni datumi obilježavaju s ciljem podizanja svijesti o važnosti očuvanja šumskih ekosustava i održivog upravljanja vodnim resursima, koji su neophodni za život na Zemlji. U sklopu školskog projekta „Baština nas oplemenjuje“, koji je financiran sredstvima Ministarstva znanosti, obrazovanja i mladih u okviru Javnog poziva za financiranje projekata izvannastavnih aktivnosti osnovnih i srednjih škola te učeničkih domova, učenici su izradili prigodne straničnike inspirirane ljepotom prirode i važnosti očuvanja voda i šuma. Kroz likovno izražavanje i razgovor o važnosti prirodnih bogatstava, učenici su razvijali ekološku svijest te promišljali o ulozi svakog pojedinca u očuvanju okoliša. Izrađeni straničnici podsjetnik su da su šume i voda neprocjenjivo prirodno nasljeđe koje trebamo čuvati za buduće generacije. Ovakvim aktivnostima naši učenici povezuju kreativnost, brigu za okoliš i vrijednosti održivoga razvoja, potvrđujući da nas baština, prirodna i kulturna, doista oplemenjuje.
Kreativnim straničnicima učenici obilježili Svjetski dan šuma i Svjetski dan voda
