Naša škola i Učenička zadruga „Barilko“ uspješno su se predstavile na 14. Znanstvenom pikniku, održanom 3. i 4. listopada 2025. godine u Osnovnoj školi Matije Gupca u Gornjoj Stubici. Ova manifestacija, koju već četrnaestu godinu organizira Udruga Profesor Baltazar u suradnji s brojnim partnerima, na zanimljiv i interaktivan način približava znanost djeci i mladima te potiče razvoj interesa za STEM područja. U okviru školskog projekta „Svijet cvijeća i leptira u umjetnosti i znanosti“, učenice zadrugarke Anja, Marta, Manuela i Sara, u pratnji školske knjižničarke Kiare Čubelić i učiteljice tehničke kulture Duške Mandić Šaula, predstavile su aktivnosti kojima se povezuju umjetnost, prirodoslovlje i suvremene tehnologije. Posjetitelji su imali priliku upoznati se s postupkom 3D printanja leptira i cvijeća, a velik interes izazvala je i radionica izrade memory kartica inspiriranih biljnim i životinjskim svijetom. Tijekom dva dana Znanstvenog piknika brojni su posjetitelji sudjelovali u pokusima, radionicama, predavanjima i znanstvenim prezentacijama, učeći kroz igru, istraživanje i praktičan rad. Manifestacija je još jednom potvrdila važnost povezivanja obrazovanja, znanosti i zajednice te istaknula značaj ulaganja u znanje i znanstvenu pismenost mladih generacija. Ponosni smo što su učenice naše škole svojim kreativnim radom i entuzijazmom i ove godine predstavile OŠ Barilović i Učeničku zadrugu „Barilko“ te na najbolji način pokazale kako se umjetnost i znanost mogu uspješno ispreplesti u stvaranju novih znanja i iskustava.
OŠ Barilović na 14. Znanstvenom pikniku u Gornjoj Stubici
