preskoči na sadržaj

Osnovna škola Barilović

Login

Non scholae sed vitae discimus. – Ne učimo za školu nego za život.

Logo škole

Logo Školskog športskog kluba

Facebook škole
 
Red Button

Hrabri telefon

Moto škole

Što se nauči u djetinjstvu, nikad se ne zaboravlja.

Kalendar
« Studeni 2024 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
Prikazani događaji

Kamo nakon osnovne škole

 

 

 

 

 

 

Satnica
 PRIJEPODNE

1.

8,00 - 8,45

2.

8,50 - 9,35

3.

9,55 - 10,40

4.

10,45 - 11,30

5.

11,35 - 12,20

6.

12,25 - 13,10

7. 13,15 - 14,00

 

hitna medicinska pomoć

Brojač posjeta
Ispis statistike od 26. 5. 2011.

Ukupno: 604511
Ovaj mjesec: 2782
Ovaj tjedan: 9
Danas: 9
Vijesti
Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
NOVE EMINE KNJIGE
Autor: Branka Dojčinović, 13. 10. 2010.

Obilježavanje Mjeseca hrvatske knjige za OŠ Barilović već je počelo. Nedavno je, 30. rujna, na završnoj svečanosti prošlogodišnjeg natječaja „Moja prva knjiga“ u Zorin domu škola dobila priznanje za poticanje dječjeg likovnog i literarnog stvaralaštva, kao i mentorice učiteljica Anka Grman i knjižničarka Branka Dojčinović. No, „glavni lik“ u ovoj priči o uspjehu ponovno je učenica 4.r. Ema Lasić. Uz diplomu organizatora natječaja − Centra za neohumanističke studije − za „iznimnu likovno-literarnu darovitost u oslikavanju i pisanju vlastite priče“, Ema je dobila i Posebnu nagradu Grada Karlovca − svoju knjigu Ribica i rak vitez u tiskanom obliku. Nagradu je primila iz ruku književnika Tita Bilopavlovića, ujedno člana prosudbenog povjerenstva. Tri primjerka Emine najnovije slikovnice već se nalaze na policama školske knjižnice, a interes kod učenika-čitatelja je velik, baš kao i za njenu prethodnu knjigu Vjeverica Marta i žir Bocko. Kataložni opis slikovnice dostupan je i na mrežnim stranicama Gradske knjižnice Ivan Goran Kovačić u Karlovcu, a knjige na policama Odjela za djecu i mladež te u Zavičajnoj zbirci.


Književnica Sanja Pilić kao recenzentica nagrađene knjige Ribica i rak vitez zapisala je:− Simpatična ribica Ivana i pametni rak Ivan spasili su našu prelijepu rijeku Koranu od zagađenja. Kako? To ćete saznati pročitate li dražesnu priču koju je napisala i vilinskim crtežima oslikala Ema Lasić. Izabrala je tehniku laviranog tuša da bi nam predočila prozirnost rijeke i važnost očuvanja prirode i okoliša. Lijep crtež, dobra kompozicija i originalan sadržaj na ekološku temu glavne su odlike ove slikovnice. Zanimljiv je lik raka koji zna pisati zahvaljujući odbačenim pločama i natpisima kojima su, među ostalim, mještani zagađivali rijeku. Poučna priča o prijateljstvu, ljubavi prema prirodi i solidarnosti koja je potrebna da bismo imali bolju (i čistiju) budućnost. 

I još − Na Dan bijeloga štapa 15. listopada Ema će u Knjižnici za mlade predstaviti svoju drugu taktilnu slikovnicu Potraga za Cikijem i predati je na dar Udruzi slijepih grada Karlovca i Karlovačke županije USKA. Podsjetimo, prvu taktilnu slikovnicu, napravljenu prema vlastitoj priči Vjeverica Marta i žir Bocko Ema je poklonila knjižnici za slijepe i slabovidne osobe pri OŠ Pećine u Rijeci. U izradi druge slikovnice Potraga za Cikijem, izvorno također rađene za prošlogodišnji natječaj Moja prva knjiga, pomagači su ponovno bili učenici Eminog 4. r. budući da je izrada „pipkava“, treba dosta izrezivati i lijepiti, što traži strpljive i spretne prstiće, a oni u tome već imaju iskustva. I dobre volje, naravno. S puno dobre volje, i znanja, dakako, prijepis na brajici i ovaj put je napravila Danica Rob iz udruge USKA.

Ima još, ali za sada samo kratka najava. Uskoro će iz tiska izići Emina knjiga tiskana na brajici zahvaljujući školskom projektu koji su osmislile Emine mentorice i, naravno, donatorima koji su prepoznali humane vrijednosti tog projekta. Puno više o tome uskoro.

 I još – ideja da učenici izrađuju taktilne slikovnice proširila se i na druge škole, pa je tako Ema sa svojim mentoricama i pomagačima pozvana da sudjeluje u radionici koju priprema OŠ Dubovac u povodu Međunarodnog dana ljudi s invaliditetom.

Uvijek može i bolje, zar ne?

Kako mi to radimo, doznaj više listajući album s fotografijama učiteljice Anke Grman

 

  





[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]
preskoči na navigaciju