Non scholae sed vitae discimus. – Ne učimo za školu nego za život.

Što se nauči u djetinjstvu, nikad se ne zaboravlja.

« Lipanj 2018 »

31.05.2018. 12:58
Prepun Pogled
Broj 103, svibanj 2018.ISSN 1848-2171 Vjerujem da svi polako odbrojavamo do kraja školske godine.  Bez obzira na to, ,,prolistajte" ovaj broj Pogleda i pogledajte što su kolegice i kolege u našim školama i vrtićima realizirale, koji su projekti i aktivnosti … Nastavi čitati →

31.05.2018. 12:48
Čovjek mora ostati učenik i onda kad postane učitelj
Maja Matijašec Odabravši učiteljski poziv, prije svega zbog ljubavi prema tom poslu i radu s djecom, nismo smetnuli s uma da on ne obuhvaća samo poučavanje, već i konstantno učenje. U cijelom svom radnom vijeku učitelj će usvajati nova znanja … Nastavi čitati →

31.05.2018. 12:47
Raziskovalni pouk pri urah naravoslovja in tehnike
  Urška Rudman Vsak šolar si naj bi v šoli pridobil občutek lastne vrednosti, si razvijal spoštovanje in samospoštovanje. Šola mu mora zagotoviti prostor za dobre izkušnje, za opolnomočenje. Kot pravi slovenska psihologinja Gabi Čačinovič Vogrinčič, je mogoče soustvariti šolo, … Nastavi čitati →

15.06.2018. 14:43
Objavljena "Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata"
U okviru provedbe projekta GrowCERT izrađena je “Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata” nastala temeljem  Akcijskog plana za provedbu Nacionalne strategije kibernetičke sigurnosti .

14.06.2018. 23:54
Uklonjene poteškoće u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike
U četvrtak, 14. lipnja 2018. godine, u kasnim večernjim satima uočene su nepravilnosti u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike. CARNET je tijekom noći poduzeo sve radnje na uklanjanju poteškoća s pristupom e-Dnevnik aplikaciji koje su uočene kod dijela korisnika sustava ocjene.skole.hr  te je u ranim jutarnjim satima uspostavljena puna funkcionalnost e-Dnevnik aplikacije za učenike.

Posjet osmaša Vukovaru
Autor: Autorizirani korisnik iz druge škole , 9. 11. 2017.

Teško je riječima opisati Vukovar. Grad bogate kulture i povijesti. Grad čije su pojedine stranice, nažalost, ispisane krvlju. Zaista, teško je riječima opisati i umom shvatiti tu količinu mržnje koja od jednog povijesnog i lijepog gradića može učiniti ruševinu. Teško je razumjeti tu količinu mržnje koja može prouzrokovati tolika zvjerstva i zločine.

Naši su se osmaši u sklopu projekta ˝Posjet osmih razreda Vukovaru˝ imali priliku upoznati sa svim važnijim mjestima i događajima vezanim uz obranu grada.

Posjetili smo tako Muzej vučedolske kulture gdje smo vidjeli kako su živjeli i u što su vjerovali stari Vučedolci. Posjetili smo i dvorac Eltz u kojem je smješten Muzej grada Vukovara, a koji je za vrijeme rata bio u potpunosti uništen, a građa muzeja pokradena.

Prvoga dana odslušali smo i dva predavanja o početku rata i planovima velikosrpske agresije. Prvi dan nakon razgledavanja muzeja i odslušanih predavanja učenici su se sa svojim kolegama iz drugih škola malo rasplesali u disku.

Novi dan donio nam je nove spoznaje, tako smo obišli Vukovarsku bolnicu, Memorijalno groblje, Ovčaru, Vodotoranj smo zbog trenutne obnove i nemogućnosti bližeg prilaska samo slikali, Trpinjsku cestu i Muzej Domovinskoga rata. Vrlo zanimljivo i dojmljivo je bilo što su nas kroz bolnicu i Muzej Domovinskog rata proveli ljudi koji su aktivno sudjelovali u obrani grada.

Zahvaljujem našim osmašima koji su dostojanstveno slušali predavanja i obilazili sve destinacije. Zahvaljujem i svima onima koji su omogućili da učenici osmih razreda na licu mjesta upoznaju jedan dio naše povijesti, da upoznaju žrtvu koju su podnijeli građani i branitelji u obrani naše domovine.

Nadam se i želim da upoznavanje sa patnjama i žrtvom u obrani domovine u našim osmašima probudi ljubav i snagu koja će im biti pokretač u njihovom učenju i radu te želju da i oni na svoj način, svojim radom i poštenim životom pridonesu stvaranju sretnije budućnosti svoje domovine.