NAGRADNI NATJEČAJ ZA UČENIKE I NJIHOVE MENTORE
Autor: Vesna Car, 7. 5. 2013.

ZADATAK: Osmisliti i izraditi originalni suvenir od prirodnog materijala kojim možemo  predstaviti kulturnu i prirodnu baštinu našeg kraja. (stari grad Barilović, prirodne ljepote rijeke Korane, crkvica na Martinšćaku, planinarske i biciklističke staze, Bubijeva jama (antička nekropola iz rimskog doba itd.)

PRIJAVA: Izrađeni suvenir zajedno s osnovnim podacima (ime i prezime, razred, mentor) donijeti u tajništvo škole do 7. lipnja 2013.

NAGRADE: Suveniri će biti predstavljeni na izložbi prigodom održavanja integriranog dana (posljednji tjedan nastave), a najbolji učenici i njihovi mentori nagrađeni vrijednim nagradama.

Na natječaju HRVATSKE ELEKTROPRIVREDE   škola je dobila donaciju za projekt

IZRADA SUVENIRA U ŠKOLSKOJ RADIONICI

Projekt izradile: Vesna Car i Andreja Štefanac

Izvoditelji projekta:

Predrag Novković Mihalić, voditelj izborne nastave tehničke kulture,

Darija Peraković,  voditeljica učeničke zadruge Barilko

CILJEVI: Omogućiti većem broju učenika sudjelovanje u školskoj radionici. Osmisliti i izraditi originalne suvenire čime ćemo predstaviti kulturnu i prirodnu baštinu našeg kraja. Privlačenje turista u naš kraj i upoznavanje s kulturnim i prirodnim ljepotama.

Učenici radom u školskoj radionici razvijaju praktične sposobnosti u radu s prirodnim materijalima: drvo, papir, tkanina, žica. Također se bave i fotografijom. Na taj način upoznaju se s procesom nastanka gotovog proizvoda te načinom njegova plasmana na tržište kroz učeničku zadrugu. Razvijaju i poduzetničke vještine. Upoznaju se s načinom funkcioniranja malih obrta čime se potiče njihov interes za obrtništvo i mogućnost samozapošljavanja.

REZULTATI: Po završetku projekta naša općina dobila bi kvalitetne i kreativno osmišljene suvenire izrađene prije svega od drveta ali i ostalih prirodnih materijala. Njima namjeravamo predstaviti kulturnu i prirodnu baštinu našeg kraja koji ima velike turističke potencijale: stari grad Barilović, prirodne ljepote rijeke Korane, crkvica na Martinšćaku, planinarske i biciklističke staze, Bubijeva jama (antička nekropola iz rimskog doba) itd.

AKTIVNOSTI:

1. osmišljavnje kreativnih suvenira koji će predstavljati naš kraj

2. izrada suvenira od prirodnih materijala u školskoj radionici

3. izložba suvenira u prostoru škole zajedno s proizvodima koji proizvode mali obrtnici u našem kraju (uređivanje izložbeno prodajnog prostora koji bi bio trajno postavljen u prostoru naše škole i u prostoru zgrade Općine Barilović, a u budućnosti  u prostoru turističke zajednice općine,

4. sudjelovanje na izložbama i sajmovima

5. poklanjanje suvenira gostima (poduzetnicima, obrtnicima, gospodarstvenicima) koji dolaze u našu općinu ili školu s ciljem promocije kulturne i prirodne baštine našeg kraja.