Predstavljanje Erasmus projekta SMILE Učiteljskom vijeću
Autor: Vesna Car, 29. 5. 2023.

Ravnateljica škole predstavila je KA122 projekt SMILE Učiteljskom vijeću škole na  4. sjednici koja je održana 26. svibnja 2023. godine. Projekt je započeo 3. travnja 2023., a trajat će do 2. listopada 2024. godine. Započeli smo sa organizacijom putovanja i potvrdili odlaske na dva tečaja. U planu je zajedniči sastanak projektnog tima tijekom lipnja radi pravovremene provedbe projektnih aktivnosti.

Više pročitajte pod OPŠIRNIJE.

Ravnateljica je najavila novi Erasmus projekt Smile – Supporting Modern Interactive Learning and Education (Podrška modernom interaktivnom učenju i poučavanju). Tema su digitalne kompetencije, održivost i klimatske promjene. Koordinatorica je ravnateljica Vesna Car.

Učiteljica fizike steći će iskustvo vezano za učenje izvan učionice povezano s učenjem o okolišu. Radionica pod nazivom Outdoor and nature-based education održava se na Tenerifima.

Vjeroučiteljica će steći dodatne vještine vezane za korištenje digitalnih aplikacija s ciljem postavljanja učenika u središte učenja. Radionica pod nazivom Future Classroom: Apps for Education održat će se u Portugalu.

Učiteljica matematike istražit će i razvijati svoju digitalnu pismenost, upoznat će alate za suradnju i nastavne strategije. Radionica pod nazivom Integrating ICT into Classroom održat će se u Španjolskoj.

Učiteljica engleskog jezika usavršavat će se o tome kako živjeti život na ekološki prihvatljiv i odgovoran način. Radionica pod nazivom Take Action - Go Green: How Eco-Friendly Schools can Shape a Better Future održat će se u Finskoj.

Učiteljica prirode i biologije će steći uvid u koncept permakulture, razmjenu tehnika i metodologija kako bismo mogli razviti projekt permakulturnog dizajna. Radionica pod nazivom Environmental Changes for Sustainable Schools održat će se u Češkoj.

Učiteljica talijanskog jezika upoznat će načine pristupa da svi članovi školske zajednice - ne samo jedan ili dva učitelja i/ili učenika - moraju biti uključeni u rješavanje pitanja raznolikog obrazovanja i održivosti. Radionica pod nazivom Climate Change and Sustainable Development Goals: Small Acts Create Huge Impact održat će se u Švedskoj.

Ravnateljica će prisustvovati tečaju namijenjenom ravnateljima škola koji su zainteresirani za uvođenje načela održivosti u školu i nastavu. Tečaj pod nazivom Education for Sustainable Development – Sustainability in our schools održat će se u Grčkoj.

Nakon provedenih aktivnosti uslijedit će faza evaluacije i ostvrta na provedeno te diseminacija koja se planira za sve učitelje naše škole te ostale kolege putem mrežne stranice škole, predavanja na županijskim stručnim vijećima, državnim skupovima, digitalnim časopisima (npr. Pogled kroz prozor) i sl.